قرارداد ایران ایر و ATR هنوز نهایی نشده است

قرارداد ایران ایر و ATR هنوز نهایی نشده است

پرشمارگان ترین روزنامه اقتصادی ایتالیا نوشت ایران هنوز برای خرید هواپیماهای ای تی آر، قرادادی امضا نکرده است.

روزنامه «ایل سوله ونتی کواترو اوره» در گزارشی با عنوان « فروش هواپیماهای ای تی ار به ژاپن و به تعویق افتادن امضای قرارداد با ایران» نوشت: ایران هنوز قرارداد خرید ۲۰ فروند هواپیمای ای.تی.آر (ATR) توربوپراپ را که از یک سال پیش بحث آن مطرح است، امضا نکرده است. این درحالیست که روزگذشته این شرکت ایتالیایی – فرانسوی نخستین هواپیمای منطقه ای آی تی آر را به یک شرکت هواپیمایی ژاپنی تحویل داد.

به نوشته این روزنامه، با پایان گرفتن تحریمهای اقتصادی آمریکا علیه ایران، بازار بزرگ این کشور رو به سوی صنایع غربی گشوده شده است.

این روزنامه افزود: شرکت ای تی ار که ۵۰ درصد از سهام آن توسط ایرباس و ۵۰ درصد از سهام آن توسط شرکت لئوناردو ایتالیا(فینمکانیکای سابق) کنترل می شود، مذاکرات برای فروش ۲۰ فروند هواپیمای منطقه ای به ایران را به پیش می برد که مدیر عامل این شرکت اعلام کرد احتمالأ بزودی نهایی خواهد شد.

به گفته منابع آگاه، شرکت آ تی ار مجوز فروش هواپیماهای مسافربری به ایران را از آمریکا دریافت کرده اما Pratt & Whitney، شرکت سازنده موتور هواپیما هنوز همه مجوزهای صادراتی لازم را دریافت نکرده است.

بر اساس بیانیه ای که در سایت لئورنادو منتشر شده، در سال گذشته بین این شرکت و ایران ایر پیش قرارداد فروش چندین فروند هواپیمای مسافربری به ارزش حدود یک میلیارد یورو امضا شد اما این پیش قرارداد تا امروز نهایی نشده است

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!