هواپیمایی که لندن تا نیویورک را در ۱۱ دقیقه، می پیماید

طراح این هواپیمای جدید، مهندسی کانادایی به نام چارلز بومباردیه است.

وی درباره هواپیمایی که طراحی کرده است می گوید: این هواپیما قادر خواهد بود با سرعتی معادل ۲۴ ماخ حرکت کند که این سرعت، دو برابر سرعت هواپیمای Skreemr و ۱۲ برابرِ سرعت هواپیمای کنکورد است.

11412541

بومباردیه، هواپیمای شگفت انگیز خود را Antipode نام نهاد و گفت: این هواپیما می تواند ۱۰ سرنشین را در مدتی کمتر از یک ساعت، تا ۲۰ هزار کیلومتر جابجا کند و این به آن معنی است که قادر است مسافران را در مدت ۱۱ دقیقه، از لندن به نیویورک برساند!

بومباردیه در گفت وگو با مجله فوربس گفت: همواره به ساخت هواپیمایی می اندیشم که بتواند با بیشترین سرعت، مسافران را به دورترین مسافت ممکن ببرد.
این مهندس کانادایی که برای شرکت ImaginActiv کار می کند، پیش از این، در ماه اکتبر، با ارائه طرح هواپیمای خود به نام Skreemr، جهان را شگفت زده و خاطر نشان کرد که این هواپیما را می توان با به کارگیری سامانه مغناطیسیِ railgun ، راه اندازی کرد تا به این ترتیب، امکان رساندنِ آن به آسمان با سرعتی معادل ۱۰ ماخ فراهم شود. به نوشتۀ روزنامه دیلی میل، بر اساس این اختراع، هواپیما، بر روی دو ریل موازی قرار می گیرد و هنگام حرکت بر روی ریل ها به صورت پیوسته و با استفاده از ویژگی الکترومگنتیک بسیار بالا، سرعت این هواپیما به حدی شگفت انگیز بالا می رود.

این هواپیما از هر دو کاربری تجاری و نظامی برخوردار خواهد بود و می توان از آن، برای انتقال شخصیت های مهم، با سرعتی باور نکردنی به سراسر جهان استفاده کرد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!