۶۰ شرکت هوایی خارجی و داخلی از فرودگاه امام (ره) پرواز دارند

۶۰ شرکت هوایی خارجی و داخلی از فرودگاه امام (ره) پرواز دارند

معاون امور فرودگاهی شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از پرواز هواپیماهای ۶۰ شرکت خارجی و داخلی از این فرودگاه به ۸۰ مقصد جهان خبر داد و گفت: مترو فرودگاه امام (ره) تا اردیبهشت سال آتی به بهره برداری می رسد.

۵۰ شرکت خارجی و ۱۰ شرکت ایرانی پروازهای برنامه ای به مقاصد بین المللی از این فرودگاه دارند و در ۹ ماهه امسال ۱۵۶ هزار تن بار از طریق فرودگاه امام جابجا شد.
فتاحی ادامه داد: با ۲۸۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری در ضلع شمالی این فرودگاه ۱۱۲ هزار مترمربع پارکینگ هواپیما درحال ساخت است که ۶ پارکینگ آن تا پایان امسال و ۶ پارکینگ تا دهه فجر سال ۱۳۹۶ به بهره برداری می رسد.
وی افزود: اکنون با چهار شرکت هوایی از استرالیا، کره جنوبی، کانادا و سنگاپور برای برقراری پرواز به این فرودگاه در حال مذاکره ایم و پرواز دو شرکت قبرسی و لهستان به فرودگاه امام نیز نهایی شده است.

82398806-71349984


این مسوول از رشد ۷۷ درصدی وصول مطالبات فرودگاه امام (ره) خبر داد و گفت: در ۹ ماهه امسال ۲ هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال از مطالبات خود را دریافت کرده ایم؛ در حالی که در مدت مشابه پارسال این میزان یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تا یک هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال بود.
فتاحی ادامه داد: فرودگاه امام (ره) چهار هزار میلیارد ریال از شرکت های داخلی مطالبه دارد که بیشترین آن به ایران ایر و شرکت آسمان مربوط می شود.
وی افزایش وسعت پایانه مسافری، ساماندهی تاکسی ها و تفکیک سالن های واردات و صادرات کالا را از برنامه های آتی این فرودگاه اعلام کرد.
این مسوول درباره انتشار بوی نامطبوع در محوطه شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) گفت: بر پایه بررسی ها، تصفیه خانه این فرودگاه بخوبی کار می کند.
وی انتشار بوی نامطبوع را مربوط به دامپروری ها، فاضلاب و بازیافت زباله در مناطق نزدیک به این فرودگاه دانست که به وسیله باد به سوی محوطه فرودگاهی جریان پیدا می کند.
به گزارش ایرنا، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی در ۳۰ کیلومتری جنوب تهران میان بزرگراه تهران-قم و بزرگراه تهران-ساوه و در یک منطقه ۱۴ هزار هکتاری قرار دارد. ساخت این فرودگاه از سال ۱۳۵۶ برای جایگزینی فرودگاه بین‌المللی مهر آباد آغاز شد.
مدیرعامل شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) بیست و هشتم آذرماه در حاشیه نخستین نمایشگاه بین المللی راهسازی، راهداری، حمل و نقل و صنایع وابسته گفت: تبدیل این فرودگاه به نخستین هاب منطقه از نظر بار و دومین در زمینه مسافری از اولویت های مهم است.
«محمود نویدی» اعلام کرد ۱۸ نهاد و دستگاه اجرایی برای ارایه خدمات مناسب در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) مشغولند.
وی امروز در جمع خبرنگاران، درآمد پارسال این شرکت را چهار هزار و ۶۰۰ میلیارد ریال اعلام کرد.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

دیدگاهی ارسال نشده است!